OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI
O PUCHAR RADY MIASTA KAZIMIERZA WIELKA
25.01.2014

 

Dnia 25.01.2014 na hali KOS odbył się Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Rady Miejskiej w Kazimierzy Wielkiej. Wzięły w nim udział 4 zespoły - rywalizujące systemem "każdy z każdym" do 3 wygranych setów. 

Po rozegraniu meczów i podliczeniu wyników bezkonkurencyjnie I miejsce zdobyła drużyna KS Grębocin. Kolejne miejsca zajęli: II - Wisła Opatowiec, III - Oświata Kazimierza Wielka, IV - Studenci. Sponsorem pucharów była Rada Miejska Kazimierza Wielka, której Przewodniczący p. Andrzej Kuliś serdecznie gratulował uczestnikom. Turniej przeprowadził Przewodniczący Komisji Oświaty p. Marek Szmuc przy współpracy z KOS. Na zakończenie wszyscy stwierdzili, że była to ciekawa i udana impreza, którą należy kontynuować w latach następnych. 

Marek szmuc

 

DRUŻYNA

NR LOSOWANIA

MIEJSCE

OŚWIATA

3

III

STUDENCI

1

IV

WISŁA OPATOWIEC

4

II

KS GRĘBOCIN

2

I

 

WYNIKI:

 

NR MECZU

NR Z LOSOWANIA

DRUŻYNY

WYNIK

1

1 - 4

STUDENCI – WISŁA OPATOWIEC

1:3

2

2 - 3

KS GRĘBOCIN - OŚWIATA

3:0

3

1 - 2

STUDENCI – KS GRĘBOCIN

0:3

4

4 - 3

WISŁA OPATOWIEC - OŚWIATA

3:1

5

1 - 3

STUDENCI - OŚWIATA

1:3

6

4 - 2

WISŁA OPATOWIEC – KS GRĘBOCIN

0:3

 

I MIEJSCE - KS GRĘBOCIN II MIEJSCE - WISŁA OPATOWIEC
III MIEJSCE - OŚWIATA IV MIEJSCE - STUDENCI

 

 

Dołącz    do nas na zdjęcia z obchodów jubileuszu

Zdjęcia z imprezy  http://pilarscy.eu

W dniu 13.10.2013 roku odbyły się obchody 10 lecia Kazimierskiego Ośrodka Sportowego. Z tej okazji po raz pierwszy w historii zorganizowano Biegi Uliczne: amatorów, na dystansie 1200 m, oraz zawodowców, na dystansie 10 000 m. Start biegów znajdował się przed Halą Sportową a trasa wiodła ulicami Kościuszki, Szkolną oraz Partyzantów.
W biegu amatorów wzięło udział około 130 osób - dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Korowód biegaczy prowadzony był przez supersamochód terenowy, kierowany przez uczestnika Rajdu Dakar Dariusza Żyłę, oraz "gang" motocyklistów, a także peleton kolarzy grupy ROLMET
Po biegu amatorów przyszedł czas na prawdziwy "maraton" w wykonaniu zawodowców. Gwiazdą tego biegu był wielokrotny maratończyk Jacek Łubudzki, który kilkanaście lat temu związany był z ziemią kazimierską i jak sam wspominał "przyjechał pobiegać jak do siebie". W sumie w biegu na 10 km wystartowało 19 osób w tym 4 przedstawicielki płci pięknej.
Po biegach obchodu jubileuszowe przeniosły się pod dach Hali Sportowej. Atrakcjami imprezy były występy między innymi Orkiestry Dętej oraz Mażoretek ze Skalbmierza, Gimnazjum z Cieszków, oraz Bartosza Malary z Topoli oraz występy wokalno taneczne dzieci i młodzieży. Swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele sztuk walki Tomasz Bronder sędzia KSW oraz Artur "Kornik" Sowiński znany zawodnik KSW.
Z okazji jubileuszu wystąpili: Soke Mariusz Błaszkiewicz ze swoim pokazem wschodnich sztuk walki oraz czołowe Polskie pingpongistki grające kilka lat temu w ekstraklasowej drużynie Rafaello - Antonina Szymańska /aktualna Mistrzyni Polski/i Paulina Narkiewicz. Dziewczyny zagrały pokazowy mecz tenisa stołowego i swoimi widowiskowymi zagraniami. Na koniec rozegrany został pokazowy mecz futsalu pomiędzy Reprezentacją Polski 35 w Futsalu a Reprezentacją Kazimierzy Wielkiej. Lepsi okazali się ci pierwsi pewnie wygrywając 8:0.

Wyniki biegów ulicznych na 10 000 metrów:

Kategoria kobiet:
1. Wojtas Renata
2. Zielińska Katarzyna
3. Dzikowska Paulina
4. Romańska-Doleżek Agata - DNS
Kategoria mężczyźni do 23 lat
1. Coulibaly Sidiki
2. Banaś Damian
3. Hołda Mateusz
4. Tytko Michał
5. Kotwica Kacper
Kategoria mężczyźni od 24 do 35 lat
1. Doleżek Robert
2. Stępień Marcin
3. Augustyński Sylwester
4. Jach Marcin
5. Przybyszewski Hubert
Kategoria mężczyźni powyżej 35 lat
1. Łabudzki Jacek
2. Ziętek Rafał
3. Szczepanik Andrzej
4. Doleżek Mariusz
5. Ścibisz Paweł
Kategoria open
1. Łabudzki Jacek
2. Doleżek Robert
3. Coulibaly Sidiki
4. Banaś Damian
5. Ziętek Rafał
6. Hołda Mateusz
7. Szczepanik Andrzej
8. Tytko Michał
9. Kotwica Kacper
10. Doleżek Mariusz
11. Stępień Marcin
12. Augustyński Sylwester
13. Jach Marcin
14. Przybyszewski Hubert
15. Wojtas Renata
16. Ścibisz Paweł
17. Zielińska Katarzyna
18. Dzikowska Paulina
19. Romańska-Doleżek Agata - DNS

 

Trochę historii

Kazimierski Ośrodek Sportowy rozpoczął swoją działalność 27 września 2003r. jako spółka z o.o. Starostwa Powiatowego Kazimierza Wielka oraz gminy Kazimierza Wielka oficjalną uroczystością na nowo wybudowanej hali sportowej.
Od samego początku istnienia działalność KOS-u skierowana była do szerokiego grona mieszkańców Powiatu kazimierskiego. Hala sportowa w dni powszednie do godz.15.00 służy uczniom szkół Gminy Kazimierza Wielka, a także uczniom szkół średnich Powiatu kazimierskiego. W godzinach popołudniowych w założeniu miała służyć i służy mieszkańcom.
Zaskoczeniem dla wszystkich od samego początku istnienia była różnorodność imprez, które organizowane były na hali sportowej m.in. Powiatowe Halowe Turnieje Piłki Nożnej, turnieje mikołajkowe, szachowe, siatkówki halowej oraz plażowej, tenisa stołowego, koszykówki, karate i in.
4 grudnia rozpoczęła się, jak się okazało później ciesząca się największym zainteresowaniem cykliczna impreza na Ponidziu- Powiatowa Halowa Liga Piłki Nożnej- Futsal, której odbyło się już X edycji!
Największy rozgłos Kazimierskiemu Ośrodkowi Sportowemu przyniósł z pewnością występujący w ekstraklasie zespół Rafaello kobiet, który 2-krotnie zdobył Puchar Polski . Rozgłos naszemu ośrodkowi na skalę europejską przyniosły niewątpliwie zorganizowane  8-9 września 2007r. w Kazimierzy Wielkiej Eliminacje Pucharu Europy w tenisie stołowym ETTU, w których wystąpiły drużyny z Portugalii, Grecji, Izraela, Hiszpanii i oczywiście gospodarz Klub Rafaello Kazimierza Wielka.
Z tenisem związane były występy w ekstraklasie w I i II lidze kobiet oraz w II i III lidze mężczyzn. Organizowane były ogólnopolskie turnieje klasyfikacyjne w tenisie stołowym oraz niezliczone ilości turnieji wojewódzkich, szkolnych i innych.
Kazimierski Ośrodek Sportowy organizował kilkakrotnie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym ,,Sprawni Razem”.
Wraz z upływem lat Kazimierski Ośrodek Sportowy stawał się  coraz lepszym organizatorem, przez co miał możliwość organizowania imprez o różnorodnym charakterze, które na stałe wpisały się już w historię Kazimierzy Wielkiej.
27 października 2006 roku KOS został powiększony o obiekt Krytej Pływalni- jednej z najnowocześniejszych w Polsce.
Otworzyły się przed nami nowe możliwości oraz dużo szersza oferta dla klientów: basen rekreacyjny, basen sportowy, jacuzzi, 40 m zjeżdżalnia, bicze wodne, sauny: sucha, mokra oraz solarium.
Możliwość organizowania zawodów, nauki pływania, prowadzenie różnych kursów np. ratownika itp. Najbardziej trafionym pomysłem było zorganizowanie 10-11 marca 2007r. 24-godzinnego maratonu pływackiego, który przyniósł nam rozgłos
w mediach. Nasze zmagania na żywo podczas II 24-godzinnego Maratonu Pływackiego za pośrednictwem TVP Info zobaczyła cała Polska!, a maraton pływacki stal się kolejną naszą wizytówką. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem,  przybywa uczestników nie tylko z naszego regionu i kraju, ale również z zagranicy, przykładem jest Team Kanada.
O różnorodności naszej działalności mogą świadczyć kolejne imprezy, o których jest głośno w całym naszym kraju. 24 maja 2008 roku ku zaskoczeniu wszystkich odbył się I Kazimierski Rajd Samochodów Terenowych.
Dzięki zaangażowaniu osób prywatnych i sponsorów mogliśmy wszyscy zobaczyć aż 25 załóg zmagających się na bardzo wymagającym torze stworzonym na potrzeby rajdu za halą sportową. Odbyło się już VI edycji  rajdu, odcinek w Kazimierzy Małej należy do najtrudniejszych tego typu w opinii uczestników w rejonie Polski południowej.
Liczne imprezy współorganizowane z kołem Automobilklubu kieleckiego w Kazimierzy Wielkiej dały możliwość miłośnikom sportów motorowych do uczestnictwa w różnorodnych przedsięwzięciach tego typu, do których możemy zaliczyć m.in. poślizg kontrolowany zorganizowany po raz pierwszy 25 stycznia 2004r., rajdy samochodów zabytkowych, zloty motocyklowe oraz inne.
W naszej hali odbył się ogólnopolski Turniej karate Kyokushin, Mistrzostwa Polski w Karate, Międzynarodowe Seminarium Wschodnich Sztuk Walki pod patronatem soke Mariusza Błaszkiewicza.
    Kazimierski Ośrodek Sportowy kilkukrotnie współorganizował kolarskie wyścigi uliczne w Kazimierzy Wielkiej o puchar Starosty i Burmistrza, a w ostatnich latach, dzięki zaangażowaniu ,,dobrych ludzi” udało się zorganizować galę walk MMA - pierwszą tego typu imprezę na Ponidziu z udziałem zawodników znanych szerokiemu gronu miłośników tego typu sztuk walk.
Znane osoby które odwiedziły Kazimierzę dzięki imprezom organizowanym przez KOS:
Robert Burneika, Tomasz Bronder, Artur „KORNIK” Sowiński, Leszek Kucharski, Natalia Partyka, Otokar Balcy, Mistrzowie wschodnich sztuk walk z Niemiec, Szwecji, Ukrainy i inni. 
Wszystko to nie udało by się gdyby nie zaangażowanie pracowników Kazimierskiego Ośrodka Sportowego oraz pomoc właścicieli spółki: Starosty Kazimierskiego, Burmistrza MiG Kazimierza Wielka, a także sponsorów nie sposób wymienić wszystkich lecz bez niektórych to wszystko by się nie udało Dziękujemy!!!
 
Autor R.P
 
 
REGULAMIN BIEGU >>>>tu pobierz
KARTA ZGŁOSZEŃ  10 km  >>>> tu pobierz
KARTA ZGŁOSZEŃ  amator >>>> tu pobierz
TRASA BIEGU   >>>> tu pobierz
 
 

 

XIV Świętokrzyski Championat Koni Rasy Małopolskiej - Poznajemy Nasz Powiat

- Galeria

 

 

  http://www.opatowiec.pl/

Podkategorie

V KAZIMIERSKI RAJD SAMOCHODÓW TERENOWYCH
26-27 MAJ 2012

AKTUALNA LISTA STARTOWA


ZOBACZ JAK BYŁO W UBIEGŁYM ROKU !!!http://www.youtube.com/watch?v=WjR_M7eKgngZAPRASZAMY!!!

ZGŁOSZENIA ZAŁÓG ORAZ WPISOWE W KWOCIE
2 DNI         - 350 ZŁ (SOBOTA, NIEDZIELA)
 PRZYJMOWANE BĘDĄ DO DNIA 21.05.2012
I POWINNO ZAWIERAĆ: NAZWISKO I IMIĘ KIEROWCY ORAZ PILOTA, ADRES ZAMIESZKANIA, TEL. KONTAKTOWY, MARKĘ, TYP SAMOCHODU ORAZ NR REJESTRACYJNY. OSTATECZNYM POTWIERDZENIEM UCZESTNICTWA JEST WPŁYW  KWOTY NA KONTO W WYZNACZONYM TERMINIE. W PRZYPADKU BRAKU MIEJSC POWYŻSZA KWOTA BĘDZIE ZWRACANA POMNIEJSZONA O KOSZT PRZELEWU. PO TYM TERMINIE W WYPADKU WOLNYCH MIEJSC KWOTA WPISOWEGO WZRASTA DO 400 ZŁ OD ZAŁOGI. KOLEJNOŚĆ WPŁYWU KWOTY NA KONTO DECYDOWAĆ BĘDZIE O UCZESTNICTWIE W RAJDZIE

ZGŁOSZENIE POWINNO BYĆ PRZESŁANE FAKSEM NA NUMER 0413501022 LUB E-MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KAZIMIERSKI OŚRODEK SPORTOWY
ul. Kościuszki 13, 28-500 Kazimierza Wielka, tel. (041) 3501020, tel. fax. (041) 3501022
 www.kazimierzakos.plRegon: 292828617                         NIP: 662-17-36-373

KONTO BANKOWE: Bank Spółdzielczy O/ Kazimierza Wielka 94 849300040180013037370003

·         WYCZYN-  Kazimierza Mała start na lotnisku, jeździmy na czas pętla ok. 8 km trasy,  oczywiście zaliczanie po trasie "PK-ów" do klasyfikacji rajdu liczy się jak największa liczba zaliczonych okrążeń. W niedzielę odcinek specjalny za halą KOS jeździmy na czas,  oczywiście zaliczanie po trasie "PK-ów" do klasyfikacji rajdu liczy się jak największa liczba zaliczonych okrążeń.

·         SPORT-  podobnie jak WYCZYN start w sobotę Kazimierza Mała  (klasa najtrudniejsza) + oczywiście zaliczanie po trasie "PK-ów" + odcinek specjalny w niedzielę za halą KOS do klasyfikacji rajdu liczy się jak największa liczba zaliczonych okrążeń.

WKRÓTCE WIĘCEJ INFORMACJI

MIEJSCA NOCLEGOWE W KAZIMIERZY I OKOLICACH
rezerwacja we własnym zakresie!

MOŻLIWOŚĆ NOCLEGU RÓWNIEŻ NA HALI SPORTOWEJ
TAK JAK W ROKU UBIEGŁYM GRATIS!!!

HARMONOGRAM IMPREZY:
przyjmowanie załóg od 11:00 do 13:30 (SPORT i WYCZYN)
Wyjazd na trasę godzina 13:30

·     26.05.12      GODZ. 12.00 – 14.00     ZLOT SAMOCHODÓW TERENOWYCH ORAZ
                                                            SUV'ÓW  (PARKING PRZED HALĄ KOS)
·    26.05.12      GODZ. 14.00 – 14.30     ODPRAWA TECHNICZNA
·    26.05.12      GODZ. 15.00                 START ROLMET      
·    27.05.12      GODZ. 8.30-9.00           ODPRAWA TECHNICZNA PRZED OS
·    27.05.12      GODZ. 9.00                   START PIERWSZEJ ZAŁOGI HALA KOS,
                                                                „ZBIORNIK MAŁOSZÓWKA”
·     27.05.12      GODZ. 15.00                 ZAKOŃCZENIE RAJDU

ORGANIZATOR ZAPEWNIA DLA ZAŁOGI (KIEROWCA + PILOT):
·       KOLACJA Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ
·       NIEDZIELA ŚNIADANIE
·       2 DANIA GORĄCE + KAWA LUB HERBATA
·       DARMOWY GODZINNY POBYT NA BASENIE W KAZIMIERZY WIELKIEJ DLA DWÓCH OSÓB
·       DYPLOMY, UPOMINKI, PUCHARY ZA I, II, III MIEJSCA W TRZECH KATEGORIACH,
·       BUFET, GRILL ORAZ MIŁĄ ATMOSFERĘ

WYMOGI TECHNICZNE

·       SAMOCHÓD SPRAWNY TECHNICZNIE, DO 3,5 TONY, ZAREJESTROWANY, POSIADAJĄCY WAŻNE BADANIA TECHNICZNE, OC ORAZ OBOWIĄZKOWO NW
·       KIEROWCA I PILOT MUSZĄ BYĆ OSOBAMI PEŁNOLETNIMI
·       KIEROWCA POSIADA UPRAWNIENIA DO KIEROWANIA POJAZDAMI DANEGO TYPU
·       KIEROWCA I PILOT STARTUJĄ W  KASKACH
·       ZAŁOGA OBOWIĄZKOWO PODPISUJE OŚWIADCZENIE…
·       WYPOSAŻENIE POJAZDU – PASY BEZPIECZEŃSTWA, SPRAWNA GAŚNICA, STABILNIE ZAMOCOWANY AKUMULATOR, APTECZKA
·       OBOWIĄZKOWO WYPOSAŻENIE POJAZDU TO: HAKI Z TYŁU I Z PRZODU POJAZDU O WYSTARCZAJĄCEJ WYTRZYMAŁOŚCI, PAŁĄK BEZPIECZEŃSTWA LUB ZAMKNIĘTE NADWOZIE, KLATKA BEZPIECZEŃSTWA
·       ZAŁOGA PODCZAS ZAWODÓW NIE MOŻE BYĆ POD WYPŁYWEM ALKOHOLU LUB INNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH
·       W POJEŹDZIE PODCZAS UDZIAŁU W ZAWODACH MOŻE PRZEBYWAĆ TYLKO KIEROWCA I PILOT
·       ZAŁOGA BEZWZGLĘDNIE PRZESTRZEGA ZASAD REGULAMINU ORAZ PODPORZĄDKOWUJE SIĘ POLECENIOM ORGANIZATORÓW
·       ORGANIZATOR NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA STAN ZDROWIA UCZESTNIKÓW ORAZ SZKODY WYRZĄDZONE W SPRZĘCIE I OSOBACH.
·       UCZESTNIK PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ FINANSOWĄ ZA EWENTUALNIE WYRZĄDZONE SZKODY.
·       UCZESTNICY ZOBOWIĄZANI SĄ DO PORUSZANIA SIĘ PO ŚCIŚLE WYZNACZONYCH TRASACH

LISTA STARTOWA
AKTUALNA LISTA STARTOWA NA DZIEŃ 20.04.2012

  Kierowca Pilot Samochód   Klasa
1 WTOREK SŁAWOMIR PLUTA RADOSŁAW CZARNY    
2 BOMBA PAWEŁ   MITSUBISHI BRONISZÓW  
3 RYSZARD LAMPA JERZY ROGALA SUZUKI SAMURAI JASTRZĘBIA  
4 PIOTR KOPEĆ DAREK DOPIERAŁA ŁADA NIWA ZAGÓRZYCE  
5 JANUSZ RUSEK   JOŃCZYK PAWEŁ  SUZUKI BULOWICE SPORT
6 SZARAWARA MARIUSZ   MATUSZKIEWICZ MARCIN TOYOTA  KRAKÓW SPORT
7 WOJTCZAK PAWEŁ   SUZUKI SAMURAI KRAKÓW SPORT
8 MARCIN CZAJA   UAZ 469\B   SPORT
9 BŁAUT GRZEGORZ   SUZUKI SAMURAI KRAKÓW  
10 SKRZELA PIOTR KOPEĆ MATEUSZ SUZUKI SANTANA    
11 PIĄTEK RYSZARD   SUZUKI SAMURAI KADZICE SPORT
12 SKÓRA ADAM   Land Rover KRAKÓW  
13 GICAL ANDRZEJ   SAM EV 1 BOCHNIA  
14 KONEFAL KAMIL PAWEŁ ASSMAN   MIELEC  
15 JANUSZ DURBAS RAFAŁ DURBAS SUZUKI SAMURAI PROSZOWICE  
16 ŁYSOŃ DARIUSZ      JEEP WRANGLER     SPORT
17          
18          
19          
20          
21          
22          
23          
24          
25          
26          
27          
28          
29          
30          
31          
32          
33          
34          
35          
36          
37          
 

IV Kazimierski Rajd samochodów terenowych zobacz więcej>>

III Kazimierski Rajd samochodów terenowych zobacz więcej>>

II Kazimierski Rajd samochodów terenowych zobacz więcej>>

I Kazimierski Rajd samochodów terenowych zobacz więcej >>

 

Powiatowa Letnia Liga Piłki Nożnej