Pz
 
samochodzikAutomobilklub Kielecki Koło
w Kazimierzy Wielkiej
zaprasza w dniach 20 i 21 maja 2023 r na:
🚕🚗 XVIII Rajd Pojazdów Zabytkowych Szlakiem Republiki Partyzanckiej

 
 
 
 
 
Program:
📆20 maja
⏰9:00 – Olkusz- miasto królewskie lokowane w 1299 roku na prawie magdeburskim, średniowieczne miasto górnicze położone nad rzeką Babą, w 1579 r. uruchomiono tu mennicę królewską, miasto uległo zniszczeniu podczas potopu szwedzkiego, a gwarkowie zmuszeni do wykonania podkopów pod klasztorem na Jasnej Górze, gdzie wszyscy zginęli. W bazylice znajdują się jedne z najstarszych w Europie organy autorstwa Hansa Hummla (1612-1623). Podczas powstania styczniowego z Bergamo do Olkusza przybył oddział ochotników pod dowództwem płk. Francesco Nullo, który 5 maja 1863 roku zginął pod Krzykawą i tylko dzięki mądrości mieszkańców Olkusza do dziś spoczywa na Cmentarzu Starym. Muzea: Afrykanistyczne, Pożarnictwa, PTTK, Wody, Twórczości Władysława Wołkowskiego.
⏰12:00 – Zamek Rabsztyn- zbudowany przez Kazimierza Wielkiego, znajdował się na Szlaku Orlich Gniazd, zniszczony podczas potopu szwedzkiego w 1657 roku, obecnie odbudowywany.
⏰13:30 – Racławice - plac budowy pawilonu Małej Panoramy Racławickiej, oraz Hotel Mercure w Dosłońcu.
⏰14:30 - Kazimierza Wielka- kolekcja Janusza Chama, oraz Kazimierski Ośrodek Sportowy z budowanymi, odkrytymi basenami siarkowymi.
⏰15:30- Bejsce - Pałac Badenich, kościół z Kaplicą Firlejów i udział w imprezie integracyjnej mieszkańców DPS, dla wszystkich pyszne jedzonko.
⏰18:00 – Hebdów- Dom Rekolekcyjny św. Norberta, nocleg ze śniadaniem, indywidualna rezerwacja i opłata tel. 668864712,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.: Tutaj będzie ognisko, mamy drewno, reszta we własnym zakresie.
📆21 maja
⏰7:30 – Hebdów - śniadanie.
⏰9:00 - Kazimierza Mała- kolekcja motocykli, samochodów i samolotów.
⏰11:00 – Wiślica -Muzeum Narodowe i grodzisko.
⏰14:00 - Gorysławice koło Wiślicy-Zajazd Kasztelański-obiad.
Uwaga‼️
Uczestnicy na bieżąco uiszczają opłaty za: hotel, jedzenie, ognisko i wejściówki.
Więcej informacji:
☎️Marek Krupa tel. 509513300,
🌐Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.