WODNY RAJ W Kazimierzy Wielkiej ma już 10 Lat !!!

W niedzielę 23  oraz w czwartek 27 października odbyły się Jubileuszowe Zawody  Pływackie z okazji 10 rocznicy powstania basenu w Kazimierzy wielkiej.
W zawodach  wzięło udział 190 zawodników i zawodniczek z terenu gminy i powiatu Kazimierza Wielka. Imprezy miały uroczystą oprawę, każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe medale i słodycze a wręczali je Starosta Powiatu Kazimierskiego Jan Nowak, Burmistrz MiG Kazimierza Wielka oraz Sekretarz Powiatu Marek Krupa. 
Włodarze naszego Miasta i Powiatu zgodnie podkreślali, że otwarcie basenu było jednym z największych wydarzeń w naszej historii.  Dzięki tej inwestycji mieszkańcy naszego regionu a przede wszystkim dzieci i młodzież mogą uczyć się pływać w ramach zajęć szkolnych oraz korzystać z pływalni na co dzień.
Marzenie wielu pokoleń mieszkańców Kazimierzy Wielkiej zrealizowało się 27 października 2006 roku w tym to dniu 10 lat temu miało miejsce otwarcie bardzo nowoczesnego jak na tamte czasy basenu wyposażonego w basen rekreacyjny, 25 m basen sportowy, jacuzzi, sauny oraz jedno z najnowocześniejszych solariów.
10 lat funkcjonowania Wodnego Raju na stałe wpisze się w lokalną historię za sprawą największej imprezy która przyciąga rzesze miłośników pływania a mianowicie „Maratonu Pływackiego”.  Szkolne Ligi Pływacki , Kazimierska Liga Pływacka, otwarcie placu zabaw „Kulkowo”, Otwarcie Centrum Informacji Turystycznej są to wydarzenia bez których ciężko wyobrazić sobie dzisiejszy Kazimierski Ośrodek Sportowy a co za tym idzie Kazimierzę Wielką.

Relacja wyniki  KAZIMIERSKIEJ LIGI PŁYWACKIEJ  >>>>>>