”BIEGI PRZEŁAJOWE Z OKAZJI DNIA DZIECKA”
 
 
 
 
 
 
Wyniki:
Szkoły Podstawowe- Dziewczęta Młodsze
Lp.
Imię i Nazwisko
Szkoła
Miejsce
1
KOZIK ROKSANA
SP3 KW
1
2
CZECHOWSKA SARA
SP3 KW
2
3
ŻWIREK JULIA
SP3 KW
3
4
SKOWRON OLA
SP3 KW
4
5
ZAPART NIKOLA
SP1 KW
5
6
GODZISZ KAMILA
SP3 KW
6
7
KIECA MAGDALENA
SOKOLINA
7
8
GARBARZ GABRIELA
SP1 KW
8
9
GRZYWNA KINGA
WIELGUS
9
10
PARYS GABRIELA
CUDZYNOWICE
10
Szkoły Podstawowe- Cłopcy Młodsi
Lp.
Imię i Nazwisko
Szkoła
Miejsce
1
CELUCH DANIEL
ZIĘBLICE
1
2
COULIBALY LAMINE
SP3 KW
2
3
BAZAN BARTEK
SP3 KW
3
4
PAŚ PATRYK
SP1 KW
4
5
KARBOWNICZEK ŁUKASZ
SP3 KW
5
6
JAWORSKI WOJTEK
SP3 KW
6
7
NOWAK KACPER
SP3 KW
7
8
JUSZCZYK FILIP
CUDZYNOWICE
8
9
JASKUŁA KONRAD
CUDZYNOWICE
9
10
GRZYBCZYK SZYMON
SP1 KW
10
Szkoły Podstawowe- Dziewczęta Starsze
Lp.
Imię i Nazwisko
Szkoła
Miejsce
1
SIKORA ALKSANDRA
KAMIEŃCZYCE
1
2
SZASTAK OLIWIA
SP1 KW
2
3
PORĘBSKA MARIA
KAMIEŃCZYCE
3
4
WALOCH GABRIELA
SOKOLINA
4
5
ADAMUSIK AGATA
GORZKÓW
5
6
WITEK KAMILA
GORZKÓW
6
7
MARCISZEWSKA OLA
SP3 KW
7
8
GARBARZ PATRYCJA
SP1 KW
8
9
MAKUCH ANGELIKA
SOKOLINA
9
10
JAGŁA KAMILA
SP1 KW
10
Szkoły Podstawowe- Chłopcy Starsi
Lp.
Imię i Nazwisko
Szkoła
Miejsce
1
DURBAS BARTOSZ
KAMIEŃCZYCE
1
2
OBARZANEK KRZYSZTOF
SP1 KW
2
3
NOWAK NORBERT
SP3 KW
3
4
PORĘBSKI SEBASTIAN
CUDZYNOWICE
4
5
KOMNATA DAWID
CUDZYNOWICE
5
6
CHAŁON ŁUKASZ
ZIĘBLICE
6
7
BAZAN MATEUSZ
SP3 KW
7
8
BACZYŃSKI FILIP
SP1 KW
8
9
PARYS NORBERT
CUDZYNOWICE
9
10
CHWALIK PATRYK
KAMIEŃCZYCE
10
Gimnazjum- Dziewczęta
Lp.
Imię i Nazwisko
Szkoła
Miejsce
1
BAZAN MAGDA
KW
1
2
WŁODARSKA KLAUDIA
CIESZKOWY
2
3
GOŚCINIEWICZ ALICJA
SKALBMIERZ
3
4
OCHĘDUSZKA KLAUDIA
SKALBMIERZ
4
5
PRAGNĄCA KAMILA
KW
5
6
WOJAS KLAUDIA
CIESZKOWY
6
7
KUCIAK KATARZYNA
CIESZKOWY
7
8
PACZKOWSKA ALICJA
CIESZKOWY
8
9
KUC OLA
KW
9
10
MAŁEK LILIANA
CIESZKOWY
10
Gimnazjum- Chłopcy 
Lp.
Imię i Nazwisko
Szkoła
Miejsce
1
BANAŚ  SEBASTIAN
CZYŻOWICE
1
2
SAMBUR JAKUB
CIESZKOWY
2
3
MOŻDŻEŃ BARTEK
KW
3
4
RÓŻYCKI DAWID
CIESZKOWY
4
5
ZARÓD KORNEL
KW
5
6
HAJDYS BARTOSZ
CZYŻOWICE
6
7
KOWALSKI PATRYK
CIESZKOWY
7
8
SAMBÓR MIŁOSZ
CIESZKOWY
8
9
MAZURKIEWICZ PAWEŁ
CZYŻOWICE
9
10
WIĘCKOWSKI GRZEGORZ
KW
10
Szkoły Średnie- Dziewczęta
Lp.
Imię i Nazwisko
Szkoła
Miejsce
1
MASTYNA KAROLINA
ZDZ KW
1
2
SERWETA KLAUDIA
ZSR CUDZYNOWICE
2
3
BOBER ALEKSANDRA
ZSR CUDZYNOWICE
3
4
NOWAK NATALIA
LO KW
4
5
STOKŁOSA EWELINA
ZSZ ODONÓW
5
6
KOZIOŁ EWELINA
LO KW
6
7
GRABOWSKA ANNA
LO KW
7
Szkoły Średnie- Chłopcy 
Lp.
Imię i Nazwisko
Szkoła
Miejsce
1
NOWAK MARCEL
ZSR CUDZYNOWICE
1
2
CHENDÓŻKA WOJCIECH
ZSR CUDZYNOWICE
2
3
STALMACH KRYSTIAN
ZDZ KW
3
4
KOTWICA KACPER
LO KW
4
5
MROZOWSKI MICHAŁ
ZDZ KW
5
6
GAŁĘŻIOWSKI GRZEGORZ
ZSR CUDZYNOWICE
6
7
TRYBAŁA SYLWESTER
ZDZ KW
7
8
PAWLIK DOMINIK
ZSR CUDZYNOWICE
8
9
RAJCZAK ADRIAN
LO KW
9
10
PRZEBIERACZ HUBERT
LO KW
10
Szkoły Podstawowe
SZKOŁA
PUKNTY
MIEJSCE
SP3 KW
66
1
SP1 KW
42
2
KAMIEŃCZYCE
28
3
CUDZYNOWICE
21
4
ZIĘBLICE
15
5
SOKOLINA
13
6
GORZKÓW
12
7
WIELGUS
2
8
Gimnazjum
SZKOŁA
PUKNTY
MIEJSCE
CIESZKOWY
38
1
KW
33
2
CZYŻOWICE
17
3
SKALBMIERZ
15
4
WIELGUS
0
5
Szkoły Średnie
SZKOŁA
PUKNTY
MIEJSCE
ZSR CYDZYNOWICE
41
1
ZDZ KW
28
2
LO KW
26
3
ZSZ ODONÓW
9
4
”ZAWODY PŁYWACKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA”
Wyniki:
 
Styl Dowolny
 SZKOŁY PODSTAWOWE
Dziewczęta Klasa 0-1, 25 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
GAWEŁ  LAURA
SP3
35,05
I
PIETROŃ ANTOSIA
SP1
35,74
II
KRAWCZYK ZUZIA
SP1
37,11
III
HAJEK JULKA
SP1
55,73
IV
Chłopcy  Klasa 0-1, 25 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
WOJAS WOJTEK
SP1
31,65
I
CIEŚLA JAKUB 
SP1
35,08
II
SKRZELA MICHAŁ
KAMIEŃCZYCE
39,76
III
BARTOS ERYK
SP3
50,16
IV
PISARSKI STAŚ
SP3
1.01,30
V
Dziewczęta Klasa 1, 25 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
SZARAWARA OLIWIA
SP1
29,62
I
SAMBÓR ZUZIA
SP1
44,28
II
WAWRO GABRYSIA
SP1
45,75
III
KOZANECKI NATALKA
SP1
53,49
IV
SKOCZEK JULIA
SP1
1.04,71
V
ZBOJAK PAULA
CZARNOCIN
1.17,23
VI
Chłopcy  Klasa 1, 25 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
SKRZELA DAMIAN
KAMIEŃCZYCE
32,71
I
CIEŚLA JAKUB
SP1
37,86
II
STĘPIEŃ RAFAŁ
SP1
44,69
III
SZUBA ANTONI
SP1
44,95
IV
WOJAS WOJTEK
SP1
46,72
V
KWAŚNY KACPER
SP1
52,38
VI
Dziewczęta Klasa 2, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
ZIELIŃSKA KAMILA
SP1
46,33
I
KWIECIEŃ KALINA
SP3
53,62
II
WOJTASIK GABRYSIA
SP1
1.00,48
III
CHAT ZUZANNA
SP3
1.02,30
IV
FRĄCZEK MARTYNA
SP1
1.04,13
V
KOT ALEKSANDRA
KAMIEŃCZYCE
1.08,54
VI
WOJAS EWA
SP1
1.09,36
VII
CICHA KAROLINA
CZARNOCIN
1.30,74
VIII
BANAŚ PATRYCJA
CZARNOCIN
2.21,62
IX
Chłopcy  Klasa 2, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
COULIBALY DAVID
SP3
52,5
I
PŁASZEWSKI RADEK
SP1
1.24,23
II
SWAT FRANEK
SP3
1.31,91
III
SZASTAK WIKTOR
SP1
1.49,81
IV
MAJ FILIP
SP1
2.05,86
V
Dziewczęta  Klasa 3, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
GĄDZIK ZUZIA
SP1
44,51
I
SOBIERAJ MARTYNA
SP1
51,21
II
CIEŚLA ANIA
SP1
52,65
III
SIWIEC WIKTORIA
SP3
56,9
IV
ŻARNOWIECKA ALEKSANDRA
SP3
1.09,56
V
JAWORSKA AMELIA
SP3
1.13,93
VI
SERWETA OLIWIA
SP3
1.37,86
VII
MARTINEZ WERONIKA
SP3
1.43,81
VIII
Chłopcy  Klasa 3, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
WOJAS ADRIAN
SP1
52,05
I
KABAT MARCIN
SP3
54,2
II
KLIMCZYK SZYMON
SP1
56,17
III
GAWEŁ EMIL
SP3
1.07,96
IV
PACZKOWSKI FILIP
CZARNOCIN
1.09,76
V
SENDER MATEUSZ
SP3
1.12,31
VI
MUCHA OSKAR
SP3
1.43,55
VII
Dziewczęta  Klasa 4, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
WOJAS MARIA
SP1
39,63
I
PARADA JULIA
SP1
45,02
II
JACH NIKOLA
SP3
50,92
III
KOZIK ROKSANA
SP3
54,9
IV
GARBARZ GABRIELA
SP1
54,96
V
SKRZELA JUSTYNA
KAMIEŃCZYCE
1.01,45
VI
SAMBUR JULIA
CZARNOCIN
1.01,90
VII
MOŻDŻEŃ ZOFIA
SP1
1.03,16
VIII
NAWROT NATALIA
SP1
1.03,34
IX
CICHY ALEKS
CZARNOCIN
1.03,38
X
LEWICKA GABRYSIA
SP1
1.12,86
XI
Chłopcy  Klasa 4, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
CCOULIBALY LAMINE
SP3
38,01
I
JAWORSKI WOJCIECH
SP3
42,53
II
CHABER KACPER
SP3
53,56
III
BAZAN BARTEK
SP3
56,23
IV
KORCZAK KACPER
SP1
1.00,64
V
POMYKALSKI PIOTR
SP1
1.02,42
VI
Dziewczęta  Klasa 5-6, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
PRZEBIERACZ ALICJA
SP1
36,08
I
SROKA OLIWIA
SP1
38,94
II
ZIELIŃSKA OLIWIA
SP3
39
III
ADAMUSIK AGATA
GORZKÓW
39,98
IV
SKRZELA WERONIKA
KAMIEŃCZYCE
48,89
V
STOKŁOSA GABRYSIA
SP3
50,5
VI
BŁAJSZCZAK JULIA
SP3
1.05,05
VII
Chłopcy  Klasa 5-6, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
KOT KAJETN
CZARNOCIN
39,5
I
SAMBÓR KACPER
SP1
41,51
II
ZARĘBA ALEK
SP3
44,27
III
FRĄCZEK KONRAD
SP1
44,44
IV
CYRA CYPRIAN
CZARNOCIN
44,98
V
ZIMNICKI MATEUSZ
SP3
47,68
VI
ZIELENIEWSKI ADRIAN
SP3
54,15
VII
ZIOMKOWSKI MAREK
SP3
54,18
VIII
MADERAK SEBASTIAN
SP1
1.00,94
IX
GIMNAZJUM
Dziewczęta 50m 
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
MORYS WIKTORIA
KW
34,37
I
KUSAK AGNIESZKA
KW
37,57
II
PRZENIOSŁO JULIA
KW
39,11
III
BARTOS WIKTORIA
KW
39,68
IV
MAMAJ WIKTORIA
KW
40,1
V
TWARDOWSKA KASIA
KW
41,07
VI
MOŁAS EMILIA
KW
42,14
VII
PACZKOWSKA ALICJA
CIESZKOWY
43,59
VIII
Chłopcy 50m 
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
KWIECIEŃ KACPER
KW
34,03
I
BIJAK JAKUB
KW
35,16
II
SAMBÓR MIŁOSZ
CIESZKOWY
35,85
III
BLADY MICHAŁ
KW
37,09
IV
MOŻDŻEŃ BARTEK
KW
37,76
V
JAGIELNIK ŁUKASZ
KW
46,82
VI
BUCKI MATEUSZ
KW
47,67
VII
SZKOŁY ŚREDNIE
Dziewczęta 
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
KITA JULIA
LO
34,81
I
KITA WERONIKA
LO
38,11
II
MOŻDŻEŃ KAROLINA
LO
41,59
III
Chłopcy 
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
WOŁOSKI OSKAR
ODONÓW
36,11
I
DYBAŁA TOMASZ
LO
37,97
II
STYL GRZBIETOWY
SZKOŁY PODSTAWOWE
Dziewczęta Klasa 1, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
SZARAWARA OLIWIA 
SP1
59,85
I
SAMBÓR ZUZIA
SP1
1.12,08
II
KOZANECKI NATALKA
SP1
1.14,31
III
WAWRO GABRYSIA
SP1
1.23,68
IV
SKOCZEK JULIA
SP1
1.26,83
V
KWIECIEŃ KAMILA
SP1
1.51,10
VI
RAK MARIA
SP1
2.01,47
VII
ZBIJAK PAULA
CZARNOCIN
2.02,18
VIII
Chłopcy  Klasa 1, 50 m
 
 
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
STEPIEŃ RAFAŁ
SP1
 
I
SKRZELA DAMIAN
KAMIEŃCZYCE
 
II
SZUBA ANTONI
SP1
 
III
KWAŚNY KACPER
SP1
 
IV
Dziewczęta Klasa 2, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
KWIECIEŃ KALINA
SP3
53,5
I
CHAT ZUZANNA
SP3
55,17
II
KOT ALEKSANDRA
KAMIEŃCZYCE
57,13
III
ZIELIŃSKA KAMILA
SP1
57,17
IV
FRĄCZEK MARTYNA
SP1
59,96
V
WOJTASIK GABRYSIA
SP1
1.02,51
VI
KULPA WIKTORIA
SP1
1.06,35
VII
WOJAS EWA
SP1
1.06,57
VIII
GĘSIKOWSKA ELIZA
CZARNOCIN
1.10,50
IX
CICHACKA MAJA
SP1
1.11,08
X
Chłopcy  Klasa 2, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
COULIBALY DAVID
SP3
55,16
I
PŁASZEWSKI RADEK
SP1
1.07,25
II
MAJ FILIP
SP1
1.19,68
III
SWAT FRANEK
SP3
1.24,20
IV
KUPIEC NORBERT
SP1
1.24,89
V
SZASTAK WIKTOR
SP1
1.34,71
VI
Dziewczęta  Klasa 3, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
GĄDZIK ZUZIA
SP1
50,19
I
SOBIERAJ MARTYNA
SP1
51,98
II
CIEŚLA ANIA
SP1
54,66
III
SIWIEC WIKTORIA
SP3
55,98
IV
ŻARNOWIECKA ALEKSANDRA
SP3
1.00,77
V
JAWORSKA AMELIA
SP3
1.04,62
VI
MARTINEZ WERONIKA
SP3
1.08,38
VII
SERWETA OLIWIA
SP3
1.10,28
VIII
Chłopcy  Klasa 3, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
WOJAS ADRIAN
SP1
51,35
I
GAWEŁ EMIL
SP3
57,71
II
KABAT MARCIN
SP3
59,27
III
KLIMCZYK SZYMON
SP1
1.03,41
IV
SENDER MATEUSZ
SP3
1.05,05
V
PACZKOWSKI FILIP
CZARNOCIN
1.14,36
VI
MUCHA OSKAR
SP3
1.46,41
VII
Dziewczęta  Klasa 4, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
WOJAS MARIA
SP1
45,08
I
SYRKIEWICZ SANDRA
SP3
47,66
II
ŻWIREK JULIA
SP3
48,61
III
JACH NIKOLA
SP3
50,68
IV
PARADA JULIA
SP1
53,16
V
SKRZELA JUSTYNA
KAMIEŃCZYCE
58,06
VI
NAWROT NATALIA
SP1
58,18
VII
MOŻDŻEŃ ZOFIA
SP1
58,58
VIII
GARBARZ GABRIELA
SP1
59,07
IX
KUCHNECKA AMELIA
SP3
1.00,63
X
BRATEK JULIA
SP3
1.03,23
XI
LEWICKA GABRYSIA
SP1
1.06,17
XII
Chłopcy  Klasa 4, 50 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
COULIBALY LAMINE
SP3
45,69
I
JAWORSKI WOJCIECH
SP3
47,84
II
CHABER KACPER
SP3
56,61
III
BAZAN BARTEK
SP3
58,26
IV
POMYKALSKI PIOTR
SP1
1.02,31
V
KORCZAK KACPER
SP1
1.04,76
VI
Dziewczęta  Klasa 5-6, 100 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
PRZEBIERACZ ALICJA
SP1
1.35,22
I
ZIELIŃSKA OLIWIA
SP3
1.41,61
II
SROKA OLIWIA
SP1
1.44,97
III
ADAMUSIK AGATA
GORZKÓW
1.48,81
IV
STOKŁOSA GABRYSIA
SP3
1.55,80
V
SKRZELA WERONIKA
KAMIEŃCZYCE
2.04,70
VI
BŁAJSZCZAK JULIA
SP3
2.36,14
VII
Chłopcy  Klasa 5-6, 100 m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
SAMBÓR KACPER
SP1
1.46,06
I
ZIELENIEWSKI ADRIAN
SP3
1.48,82
II
ZARĘBA ALEK
SP3
1.54,88
III
FRĄCZEK KONRAD
SP1
1.55,88
IV
ZIMNICKI MATEUSZ
SP3
1.56,37
V
MADERAK SEBASTIAN
SP1
1.57,96
VI
ZIOMKOWSKI MAREK
SP3
2.11,18
VII
DYBAŁ FILIP
SP1
2.18,39
VIII
GIMNAZJUM
Dziewczęta 100m 
 
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
MORYS WIKTORIA
KW
1.28,28
I
KUSAK AGNIESZKA
KW
1.3,12
II
TWARDOWSKA KASIA
KW
1.40,02
III
BARTOS WIKTORIA
KW
1.46,07
IV
MOŁAS EMILIA
KW
1.51,18
V
PRZENIOSŁO JULIA
KW
1.57,26
VI
MAMAJ WIKTORIA
KW
1.59,21
VII
PACZKOWSKA ALICJA
CIESZKOWY
2.08,13
VIII
Chłopcy 50m 
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
KWIECIEŃ KACPER
KW
1.31,02
I
BIJAK JAKUB
KW
1.35,61
II
MOŻDŻEŃ BARTEK
KW
1.58,29
III
BLADY MICHAŁ
KW
2.08,94
IV
SZKOŁY ŚREDNIE
Dziewczęta 100m 
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
KITA JULIA
LO
1.32,84
I
KITA WERONIKA
LO
1.34,33
II
MOŻDŻEŃ KAROLINA
LO
1.58,87
III
Chłopcy 100m
Imię i Nazwisko
Szkoła
Czas
Miejsce
DYBAŁA TOMASZ
ODONÓW
2.04,44
I
WOŁOSKI OSKAR
LO
2.07,59
II
STAROSTA POWIATU KAZIMIERSKIEGO
ORAZ
KAZIMIERSKI OŚRODEK SPORTOWY
ZAPRASZAJĄ NA
        ”BIEGI PRZEŁAJOWE Z OKAZJI DNIA DZIECKA”
 
Organizator:  Starostwo Powiatowe w Kazimierzy Wielkiej, Kazimierski Ośrodek Sportowy oraz Szkolny Związek Sportowy
Termin i miejsce zawodów:01.06.2015 /poniedziałek/ godz. 900- szkoły podstawowe, gimnazja,  szkoły średnie
   Zawody odbędą się na terenie Kazimierskiego Ośrodka Sportowego, ul. Kościuszki 13
  i okolicy .
Zgłoszenia:     należy dokonać w dniu zawodów do godziny 845.
Zasady:
Biegi przełajowe odbędą się w czterech kategoriach (chłopcy i dziewczynki):
  • Szkoły podstawowe klasy IV i młodsze dystans 500 m
  • Szkoły podstawowe klasy V i VI dystans 600 m
  • Gimnazja dziewczęta dystans 800 m, chłopcy dystans 1000 m
  • Szkoły ponadgimnazjalne dziewczęta dystans 1000 m, chłopcy dystans 1200 m
  W każdej kategorii punktowanych jest 10 pierwszych miejsc wg klucza:
    1 miejsce -10 punktów, 2-9, 3-8, 4-7, 5-6, 6-5, 7-4, 8-3, 9-2, 10-1, -
Klasyfikacja drużynowa to suma punktów trzech najlepszych zawodników z danej szkoły.
Nagrody: Indywidualnie i drużynowo: Pierwsze trzy miejsca otrzymują puchary i dyplomy
            w każdej kategorii.
Dnia 01.06.2015 o godz. 11.30 odbędzie się uroczyste podsumowanie
 i wręczenie nagród z Mistrzostw Powiatu i Powiatowej Ligi Tenisa Stołowego.
PONADTO ZAPRASZAJĄ NA
        ”ZAWODY PŁYWACKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA”
                            W kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz  średnich dnia 29.05.2015 (piątek) o godz. 9.30. Zgłoszenia należy dokonać w dniu zawodów, style oraz dystanse zostaną ustalone z opiekunami w dniu zawodów. Organizator Pan Zbigniew Kwiecień tel. 607 919 199
 
 
                                                                          SERDECZNIE ZAPRASZAMY
 
                       ZA ORGANIZATORÓW
                       Stefan Marzec