I Kazimierski Rajd Samochodów Terenowych

I Kazimierski Rajd samochodów terenowych


Organizatorzy:
AUTOMOBILKLUB KIELECKI KOŁO W KAZIMIERZY WIELKIEJ
KAZIMIERSKI OŚRODEK SPORTOWY
PATRONAT HONOROWY
BURMISTRZ MiG KAZIMIERZA WIELKA

Dziękujemy za nagrody

SUPER FILMY MOŻNA ZOBACZYĆ NA www.busko.net.pl dziękujemy!!!

KIEROWNICTWO IMPREZY

    - Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego:                      Robert Pleszyński
    - Dyrektora ds. Sportowych i Technicznych                           Marek Krupa
    - Asystent Dyrektora ds. Trasy                                                Dariusz Maj
    - Sędzia                                                                                     Marcin Orczyk
    - Sędzia                                                                                     Dominik Oleksy

W sobotę 24.05.2008  rano stawiło się 23 załogi, na początek rajdu przyjechał proboszcz Janusz Mularz, który pobłogosławił samochody i całą imprezę, około godziny 10:00wszyscy uczestnicy przejechali rundę kolumną  przez Kazimierzę.Po przejeździe pierwsza wystartowała klasa amator po dwa przejazdy każdy. O zwycięstwie decydowała najmniejsza liczba punktów z sumy dwóch przejazdów powiększona o punkty karne (1 sekunda to 1 punkt, kary to 30pkt - przewrócenie bramki, 100 pkt - zerwanie taśmy, 500 pkt - nieukończenie trasy), dodatkową atrakcją były punkty ujemne za przejechanie odcinka specjalnego (bardzo grząskie błotko) - 120 pkt

wyniki w konkurencji AMATOR

I MIEJSCE
GARBULA MATEUSZ ,
PILOT ROZENBAJGER PIOTR ,
SUZUKI sj413, BOCHNIA

II MIEJSCE
SOŁTYSIK RYSZARD,
PILOT SOŁTYSIK ŁUKASZ,
SAMURAI, BRODŁA

III MIEJSCE
KOTWICA MARIUSZ ,
PILOT CZAJA MARCIN ,
SAMURAI, BOCHNIA

Kłos Krzysztof i Bucki Leszek PAJERO (Kazimierza Wielka) zajęli miejsce 4 natomiast 6 miejsce w amatorze zajęła załoga z Donos - Kamil Maj i Mazurek Michał - Suzuki Samuraj,  .Takie same zasady obowiązywały w Klasie SPORT wyniki:

I MIEJSCE
RYSZARD LAMPA, PILOT GRZEGORZ MANIAK, SAMURAI, JASTRZĘBIA


II MIEJSCE
WTOREK SŁAWOMIR, PILOT SKRZELA PIOTR, GUNÓW

IIIMIEJSCE
LUCJAN STEFAN, PILOT GRZYBEK TOMASZ, SAMURAI, PIOTRKOWICE

    W klasie sport  po pierwszej próbie zrezygnowało aż 7 załóg, niektóre nie dały rady, niektóre uszkodziły samochody, okazało się że nasza trasa wcale nie była taka prosta. Po przejechaniu kilku pagórków zawodnicy musieli pokonać rów z wodą i wjeżdżali na bagna, pierwsze przejazdy pokazały że trasa jest bardzo trudna, po dwóch przejazdach kilka kolejnych załóg nie ukończyło trasy,  dopiero 8 załoga pokonała trasę praktycznie o własnych siłach bez pomocy ciągników, które przez cały czas ciężko pracowały na bagnach wyciągając ugrzęźnięte sprzęty, Kierowcy mówili że zrobił się super" LAGIER " - czyli błoto nie do przejścia, Przez cały czas imprezy była świetna zabawa, grill, zabawy dla motocyklistów nagrody dla dzieciaków biorący udział w MOTO ZABAWACH ufundował Starosta Kazimierski Jan Nowak

wyniki KONKURENCJACH:
wolny przejazd:

  1. Ziętek Mateusz
  2. Cheko Hubert
  3. Wójcik Grzegorz

Tor Sprawnościowy:

  1. Ziętek Mateusz
  2. Klimczyk Łukasz
  3. Mazur Adrian

 W zabezpieczeniu imprezy pomogli strażacy z OSP Cudzynowice, OSP Łękawa, OSP Zięblice, OSP Zagorzyce, pracownicy KOS, członkowie AUTOMOBILKLUBU, oraz inne osoby (w sumie ponad 30 osób). Gorące podziękowania również dla Pogotowia Medycznego w Kazimierzy Wielkiej oraz kazimierskiej Policji. Dziękujemy, wszystkim Sponsorom oraz osobom prywatnym które przyczyniły się do zorganizowania i obsługi rajdu.

Dziękujemy również panu Burmistrzowi Adamowi Bodziochowi za objęcie Patronatu nad naszą imprezą i ufundowanie pucharów 
AUTOMOBILKLUB ZOBACZ             REGULAMIN I ZAŁĄCZNIKI>>>

SPONSORZY


LECH ZBIGNIEW

 



MOTO ZABAWY
NAGRODY UFUNDOWAŁ STAROSTA KAZIMIERSKI JAN NOWAK

 

UDAŁO NAM SIĘ JUŻ CZĘŚCIOWO!!! WYTYCZYĆ TRASĘ


Poglądowy plan trasy
uwaga możliwe są jeszcze zmiany

 

UWAGA
LISTA STARTOWA JEST JUŻ ZAMKNIĘTA!!!
AKTUALNA LISTA STARTOWA NA DZIEŃ 16.05.2008

  Kierowca Pilot    
1 MAJ DARIUSZ   SUZUKI SAMURAI KAZIMIERZA WIELKA
2 PRUSIMSKI ALEKSANDER   NISSAN PATROL POZNAŃ
3 BUCKI LESZEK   MITSUBISHI PAJERO KAZIMIERZA WIELKA
4 WTOREK SŁAWOMIR   SUZUKI SAMURAI GUNÓW KOLONIA
5 PLUTA RADOSŁAW   SUZUKI SAMURAI CZUSZÓW
6 PIĄTEK RYSZARD   SUZUKI SAMURAI KADZICE
7 ŻYŁA DARIUSZ   JEEP ANEMIA GDÓW
8 CZAJA MARCIN   UAZ BRZESKO
9 STEFAN LUCJAN   SUZUKI SAMURAI PIOTRKOWICE
10 RYSZARD LAMPA   SUZUKI SAMURAI JASTRZĘBIA
11 CZERWONKA ZBIGNIEW   SUZUKI SAMURAI BUSKO ZDRÓJ
12 JANUSZ NAWROT   NISSAN PATROL KRAKÓW
13 PAWEŁ PASTERNAK   SUZUKI SAMURAI SZYDŁÓW
14 DĄBRUŚ DANIEL   SUZUKI SAMURAI WARSZAWA BOGATYNIA
15 PLACKOWSKI PIOTR   SUZUKI SAMURAI KRAKÓW
16 GARBULA MATEUSZ   SUZUKI sj413 BOCHNIA
17 WAŚKO PAWEŁ   UAZ MICHAŁOWICE
18 SOSONOWSKI WOJCIECH   SUZUKI SAMURAI KRAKÓW
19 BŁAUT GRZEGORZ   SUZUKI SAMURAI KRAKÓW
20 SOŁTYSIK RYSZARD   SUZUKI VITARA 1.6 BRODŁA
21 CESARZ WALDEMAR   JEEP CHEROKEE ROPCZYCE
22 ROGALA TOMASZ   MITSUBISHI PAJERO ROPCZYCE
23 JELEŃ STANISŁAW   UAZ WĘGRZCE
24 SZUMAŃSKI BARTEK   SUZUKI SAMURAI SUCHA BESKIDZKA
25 KRUPA MARIUSZ   SUZUKI SAMURAI BOCHNIA?