Sprtowy weekend PIRANIA 2014

"Sportowy Weekend"

 
            PKS Pirania działająca przy Kazimierskim Ośrodku Sportowym oraz Szkółka Pływacka Meduza dla swoich członków w okresie ferii przygotowały bardzo ciekawą ofertę sportowego rozwoju. W dniach 08-10.luty.2014 zorganizowano trzydniowy obóz sportowy z ofertą nie tylko pływacką.
            W samo południe w sobotę wszyscy uczestnicy wyjazdu spotkali się na parkingu Kazimierskiego Ośrodka Sportowego gdzie wszystko się zaczęło. Już po godzinie drogi rozpakowywaliśmy się w swoich pokojach w Schronisku młodzieżowym w Proszówkach. Aklimatyzacja musiała przebiegać bardzo szybko gdyż już o 15tej wszyscy uzbrojeni w łyżwy stali na tafli lodowiska. Tylko nieliczni odważyli się na jazdę. Większość stawiała swoje pierwsze kroki po tak śliskiej nawierzchni dlatego też warto było korzystać z bandy otaczającej lodowisko. Nauka pod okiem opiekunów: Pana Zbigniewa Kwietnia i Pana Łukasza Gądzika, dawała zaskakująco szybkie rezultaty. Po trzech dniach- czterech póltoragodzinnych treningach na lodzie wszyscy poruszali się o własnych siłach. Można nawet było przeprowadzić sprawdzian- slalom między ustawionymi na lodzie pachołkami, którzy zdali wszyscy uczestnicy obozu.
            Klub Pirania jest klubem pływackim, nie mogło więc zabraknąć pływania. Zwieńczeniem treningów każdego dnia był trening pływacki. Jako, że na lodowisku młodzież traciła bardzo wiele energii w basenie doskonaliliśmy technikę i relaksowaliśmy zmęczone mięśnie.
            Wieczory choć tylko dwa były również pełne atrakcji. Gry i zabawy na sali gimnastycznej- siatkówka, koszykówka, piłka nożna, badminton były elementem bardzo pożądanym. Była też dyskoteka na której wszyscy się świetnie bawili.
            Ostatnim elementem dnia były projekcje filmowe. Sala konferencyjna dzięki projektorowi i doskonałym głośnikom zamieniała się w salę kinową, brak było jedynie wygodnych foteli i popcornu- ale i z tym nasi podopieczni sobie poradzili.
            Wszystko co dobre musi się skończyć. Nasz obóz skończył się w poniedziałkowe popołudnie tam gdzie zaczął:) Stęsknieni rodzice odebrali swoje pociechy, które choć chętnie wracały już zapowiadały swój udział w wyjeździe wakacyjnym.